производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
Неодимиумски магнет топки
 

Неодимиум Магнетна топки ( Магнетна играчки)

ми се допаѓа неодимиумски магнет топки, кој е еден вид на магнетна играчка. Ако некогаш сте ја играл , мислам дека мора да се допаѓа како ме.
Магнетни играчка " Neocube " е содржан од 216 парчиња од неодимиум магнетни топки, со стандардна големина е D5mm . Тоа ме привлекува да ја играат повторно и повторно , која може да се игра за многу часови. Кога сте задоволни со обликот што веќе направени или сакате да креирате друг облик , треба само да се врати на магнетните топки , обидете се да се создадат други поинтересна форма. А можеби може да се создаде толку многу форма за целиот живот.

   
спецификација
Фотографии од неодимиум магнети топки со различни бои
пакување
претпазливост
   

спецификација

 
производ: Неодимиумски магнет топки
Материјал: Синтерувани неодимиум магнети
Облик: Бол
Големина: D3mm , D4mm , D5mm , D6mm , D7mm , D8mm , D10mm итн
Градус: N35 , N38 итн
Слој: NiCuNi , црна Ни , Ау, Ag , обоени глазура слоеви , како што се сина, црвена , зелена итн
 

слики

     
Неодимиумски магнет топки Магнетни топки со следење на слој Неодимиум Бол Магнети со Аг слој
     
Неодимиумски магнет топки со црна Ни слој магнетни топки Neocube Магнетни играчки со црна епоксидна заштита
     
Црвени Магнетна топки Виолетова неодимиум магнети Зелени Магнетни играчки
     
Роуз Пинк неодимиум Магнетна топки Сини неодимиум магнети Црвени Магнетни играчки - Neocube
     

пакување

   
Многу клиенти обично бараат неодимиумски магнет топки пакуваат во пластични кеси, или круг од нерѓосувачки челик кутија , правоаголни нерѓосувачки челик кутија, пластични шишиња , картонска кутија итн.
   
Неодимиум Магнетна топки Спакувани во Правоаголни од не'рѓосувачки кутија Магнетни играчки Спакувани во Тркалезна нерѓосувачки кутија
   
Неодимиум Магнетна топки со различни пакети Магнетни топки пакуваат во пластични кеси
   

претпазливост

 
Се спречи децата од воодушевувањето Неодимиумски магнет топки и магнетни играчки.
Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window