производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
AlNiCo магнети направени во Кина
 
 

AlNiCo магнити за Продажба

AlNiCo магнети се направени од алуминиум, никел, кобалт, железо, и други траги метални елементи. Таа има висок Br и ниска температура коефициент. На температурен коефициент е околу -0,02% / ℃, што е највисока работна температура може да достигне над 550 ° C. Врз основа на различни производни процеси, имаме синтерувани и фрли AlNiCo магнити за продажба.

Фрлија AlNiCo магнити имаат многу значајни предности, како што се влага отпорни, оксидација отпорни како и стабилни работни перформанси, главно се користи во автомобилската индустрија делови, инструменти, електро-акустична, електрична, настава, како и авијација и воената област. Синтерувани AlNiCo магнити се произведени со прашок за металургија метод. Таа е погодна за производство на производи што е светлина, тенки, мали и комплексна, особено, широко се користат во инструменти, сензори телекомуникации, електро-магнетни прекинувачи и сл

AlNiCo магнити за Продажба
Прилагодено AlNiCo магнити
AlNiCo Прстен магнети за звучник
AlNiCo В, AlNiCo 5, AlNiCo 8 Магнет
Круг AlNiCo 5 Магнети
У облик Магнети
Кина Ретка земја Магнет Limited е водечка постојан магнет производител, исто така, од неодимиум магнети, SmCo и феритни магнети, магнетни собранија за продажба. Ние секогаш се прилагодите магнети според нашите клиенти во барање, добредојде на испраќање на вашиот истражување на AlNiCo магнити за нас!
Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window