производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
Неодимиумски магнет добавувачи
 

Кина Ретка земја магнети добавувачи, производители

Кина Ретка земја Магнет Ограничена е професионална магнети снабдувач & производител во Кина.
Се најде во 1985 година, има повеќе од 1000 вработени, фабриката област е околу 39.000 квадратни метри, со годишен обем на производство до 5000 тони. Добивме ИСО 9001:2008 сертификатот.

Ние ги доставуваме ретки земјата магнети, вклучувајќи неодим магнети, синтерувани и врзани, AlNiCo магнити и соработници синтерувани, SmCo магнети.
   
снабдување синтерувани неодимиум магнети во различни форми, различни премази Синтерувани неодимиум магнети, синтерувани NdFeB магнети
Градус: N35-N52, N30M-N50M, N30H-N48H, N30SH-N45SH, N28UH-N40UH, N28EH-N38EH
Премачкување: Никел, Zn, NiCuNi, црна епоксидна, Ag, следење, Sn, Cr, phosphating, пасивирани итн Синтерувани неодим железо бор магнети се најсилните магнети.
   
снабдување со прстен врзани неодимиум магнети со црна епоксидна заштита Сплотени неодимиум магнети, Сплотени NdFeB магнети
Градус: БНП-6, БНП-8L, БНП-8, БНП-8SR, БНП-8H, БНП-9, ​​БНП-10, БНП-11, БНП-11L, БНП-12, БНП-12l, BNI-3, BNI-4, BNI-5, BNI-6, BNI-6H, BNI-7, BNI-5SR (PPS)
Премачкување: Црна ЕПОКСИДНИ, phosphating, пасивирани итн Прстен врзани неодимиум магнети може да се направи во мулти-столбови преку дијаметар или N / S пол внатре, S / N надвор.
   
Кина AlNiCo ретки земјата магнети AlNiCo магнити, Улоги AlNiCo, синтерувани AlNiCo
Градус: LN9-LNGT72 (или alnico2-alnico9), FLN8-FLNGT42 (или alnico2-alnico9)
Ние ги доставуваме AlNiCo ретки земјата магнети , која може да се користи во максимална работна температура 550 º C.
   
Кина SmCo ретки земјата магнети Samarium Кобалт Магнети, SmCo Магнети
Градус: YXG18-YXG30, SmCo16-SmCo30H (SmCo5, Sm2Co17)
Samarium магнети се силни магнети, може да се користи во максимална работна температура 350 º C.
   
Кина Феритни Магнети Феритни магнети, керамички магнити
Градус: Y10T-Y35, HF8/22-HF32/25 (или С1-С11) Керамички магнети е постојан магнет. Ние изберете прстен феритни магнет, блок, лак, диск итн, Isotropic & анизотропски.
   

Работилници за неодимиум Железо Бор Магнет (NdFeB магнети):

   
Кина неодимиум магнети снабдувач
Кина ретки земјата магнети снабдувач
     

Инспекција опрема за неодимиум магнети

     
БХ криви за Синтерувани неодимиум магнети
HYSTERESIGRAPH за синтерувани NdFeB магнети
Си NdFeB магнети
 
Ние секогаш се прилагодите постојана магнети според нашите клиенти спецификација вклучувајќи материјал, форма и големина, одделение, магнитизиране насока, квантитет, испорака термин. Ако имате било истрага за неодимиумски магнет, AlNiCo, SmCo, Феритни / керамички магнети, добредојде да контактирате со нас, можете да ги споредите нашите цени и услуги за своите други магнет добавувачи.
Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window