производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
Си неодимиум магнети
 

Си неодимиум магнети Кина Добавувачот

Ние ги донесуваат напредна технологија за производство на Си (Високо Забрзана температура / влажност стрес тест) неодимиум магнети.

За разлика од традиционалните Кина синтерувани неодимиум магнети, Си неодимиум магнети може да ги задржи помалку бестежинска вредност и не е потребна заштита на средства за премачкување по неговата силна антикорозивни. Таа е широко се применуваат во мотори, магнетна спојки и др

Имаш за тестирање Состојба:
Атмосферата: 3ATM, Влажност: 95%, Температура: 130 º C, Време: 168 часа, губење на тежината <2-5mg/cm2

 
HAST Neodymium Magnets
 

Неодимиумски магнет материјали се длабоко изучувал и широко се користи, поради неговата извонредна магнетните својства од 1983 година.

Неодимиум ретки земјата магнети доведе до развој на целиот низводно индустрии, како што се телекомуникациите, електроника, медицински, напредок и производ надградби на автомобилската индустрија, неодимиум индустрија стана важен дел од Кина националниот економски развој.

Синтерувани неодимиум магнети имаат одлични магнетните својства, но неговата отпорност на корозија е лоша, кои во голема мера го ограничува неговата примена опсег. Затоа, како да се подобри отпорност на корозија стана важен проблем на синтерувани неодимиум магнетен материјал за производство и употреба.

Корозија на неодимиумски магнет главно доаѓа од два аспекти: едниот е на оксидација на корозија, а другата е електрохемиски корозија. На инспекција метод на оксидација корозија е расчистување на корозија производи во корозија процес, и потоа мерење на намалување на магнет тежина (односно губење на тежината). Ние обично ги донесе забрзан метод на тестирање за мерење на корозија стапка.
 

Подобрување на отпорност на корозија на си неодимиум магнети

Со цел да се подобри квалитетот на си неодимиумски магнет, Кина Ретка земја Магнет Limited намали губење на тежината со контролирање на составот и микроструктурата на неодимиум магнети.
Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window