производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
Неодимиум Железо Бор Магнети
 
Магнетни Карактеристики и физичките својства на Синтерувани неодимиум магнети
Магнетни Карактеристики и физичките својства на Сплотени неодимиум магнети
Завршна површина - превлека
Магнитизиране насока

Каде да се купат од неодимиум магнети, неодим железо бор?

Кина Ретка земја Магнет Ограничена произведува неодимиум магнети во различни одделенија со совршена униформност и конзистентност , со полно име е неодим железо бор магнети како N35 - N52 , 30-метри 50 милиони, 30H - 48ч , 30SH - 45SH , 28UH - 40UH , 28EH - 38EH , исто така, може да ја прилагодите суровина формула за посебна апликација.

Неодимиум железо бор магнети се составени од метални неодим, железо, бор и други трага метални елементи. Имаме синтерувани и врзани неодимиум ретки земјата магнети за продажба на големо. Ние секогаш се прилагодите неодимиум магнети според клиенти барања, цртежи или вистински примероци, форми вклучуваат блок, диск, цилиндар, прстен, лак, сфера итн може да се произведуваат мини магнети како што се 0,5 милиметри или големи магнети, како што се 220mm.

   
Неодимиум прстен Магнети со NiCuNi слој
Неодимиум Орлеанка Магнети со
Сребрен слој
Неодимиум диск Магнети со златен слој
Неодимиум сегментен Магнети со Zn облога
Неодимиум Волумен Магнети со
NiCuNi слој
Неодимиум Тркалезна Магнети со црна епоксидна заштита
Големи неодимиум магнети со Zn облога
Неодимиум Прилагодено Магнети со
NiCuNi слој
Неодимиум Магнетна топки со NiCuNi слој
     
Клиентите секогаш се избере соодветен завршна површина според различни работни средини и апликации. Ние производство синтерувани неодимиум магнети со никел премачкување, NiCuNi, или цинк (Zn), калај, хром, црна епоксидна, злато, сребро и др или снабдување phosphating, пасивирани магнети.
     

Магнитизиране насока - Ние секогаш производство неодимиум магнети со кориснички магнитизиране насока според нашите клиенти барања.
Блок: Преку Дебелина / Ширина / должина / Мулти-столбови
Прстен: Преку Дијаметар / Дебелина / Мулти-столбови
Диск: Преку Дијаметар / Дебелина / Мулти-столбови
Лак: Преку Дијаметар / Дебелина / Ширина

Нашите производи се користат во индустријата, земјоделството, медицински, електроника, автомобили, звучници, мотори, генератори, МНР, магнетна левитација, магнетна сепаратори, играчки и сл
Ако имате било истрага за неодим железо бор магнети, Ве молиме да ни даде доволно информации за цитирање.

Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window