производи Листа


Кина Магнет ПроизводителКина Магнет Производител
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Насловна | За нас |  процесот на производство  |  апликации  | чување | Вести  |  сертификати  |  ЧПП  


 
 
Феритни магнети керамички магнити Производител
 

Феритни магнети, керамички магнити за продажба, на големо

Ние производство стронциум феритни магнети, исто така познат како керамички магнети, ние не снабдување бариум феритни магнет, бидејќи тоа не е еколошки, но корисниците можат да го користат стронциум феритни наместо на бариум феритни. Како една од водечките феритни магнет производителот, Кина Ретка земја Магнет ограничена главно има Y30, Y35, C5, C8 магнети за продажба, на големо големо количество на кориснички магнети во согласност со клиентите барања или цртежи. Керамички магнети се постојани магнети, не ретки земјата магнети, тоа е многу поевтино отколку силна неодимиум магнети, се користи нашироко во индустријата и нашиот секојдневен живот.
 

Воведувањето на Феритни Магнети

Историја Прашање информации
Оценки и магнетните својства на состојба Извоз информации, вклучувајќи ХС
Процесот на производство Апликации
       
Феритни прстен Магнети за Продажба
Керамички Забрани Магнети за Продажба
Прилагодено керамички магнити за Продажба
Цилиндар Феритни Магнети за Продажба
Керамички магнити Трговија на големо
Керамички магнити на големо за мотори
     

Историја

 

Најраните феритни магнети се наоѓаат во Кина во 4 век пред нашата ера, тоа е природно феритни Fe304. Како што е добро познато, компас користење на феритни е развиен од страна на кинескиот народ.
Со развивање на радио инженерство во 1930-тите, луѓето итно бараат да се користи магнетен материјал со ниска загуба на висока фреквенција. Сепак природата феритни е лошо во електрична изолација, постојат многу земји (како што се Франција, Јапонија, Германија, Холандија итн) секвенцијално развој феритни магнети. Особено Физичарите JL на snooker дојдоа од Филип лабораторија во Холандија кој го развил 'рбетниот структура кои содржат цинк меки магнетни феритни со одлични перформанси. Во 1952 година, феритни постојан магнет, вклучувајќи BaFe12O19 беше развиена. Со развивање на феритни магнети примена во индустријата и живот, технологијата на производство е се повеќе и повеќе совршена.

 

Прашање информации

 

Материјал: Синтерувани Феритен магнети
Форми и големини: на пр Диск Магнет-Дијаметар * Дебелина; Ринг Магнет-надворешниот дијаметар * внатрешен дијаметар * Дебелина; Забрани Магнет-Должина * Ширина * дебелина
Забелешка: Подобро е да ни даде цртежи
Оценки: Y10T-Y35 или С1-С11
Магнетизам: Магнетизирани / Un-магнетизирани

 

Скица на сајтот на магнитизиране насока

 

Забелешка: Тоа е подобро да се одбележи N, S столбови на цртежи.
Кол: __________Парчиња
Дестинација: _________________________Аеродромот или _________________________Пристаниште или ДДУ на услуги од страна Експрес (како што се FedEx, DHL, TNT, UPS-от итн) или ДДУ по воздушен или ДДУ по морски пат на адреса: __________________________________________________________________________________________

 

Оценки и магнетните својства на состојба на Феритни Магнети и керамички магнити

Кинески Стандард
VSA Стандард
Европа Стандард
OX100 = Y10T = C1 OX300 = Y30 = C5 OX330 = Y30BH
Умре Стандард ван internasionale Електроника (IEC404-8-1)

Grade

Allowed Value (min/typical)

Br

Hcb(BHC)

Hcj(IHC)

(BH)max

MT

KG

KA/m

KOe

KA/m

KOe

Kj/m3

MGOe

HF8/22

200/220

2.00/2.20

125/140

1.57/1.76

220/230

2.76/2.89

6.5/6.8

0.8/1.1

HF20/19

320/333

3.20/3.33

170/190

2.14/2.39

190/200

2.39/2.51

20.0/21.0

2.5/2.7

HF20/28

310/325

3.10/3.25

220/230

2.76/2.89

280/290

3.52/3.64

20.0/21.0

2.5/2.7

HF22/30

350/365

3.50/3.65

255/265

3.20/3.33

290/300

3.64/3.77

22.0/23.5

2.8/3.0

HF24/16

350/365

3.50/3.65

155/175

1.95/2.20

160/180

2.01/2.26

24.0/25.5

3.0/3.2

HF24/23

350/365

3.50/3.65

220/230

2.76/2.89

230/240

2.89/3.01

24.0/25.5

3.0/3.2

HF24/35

360/370

3.60/3.70

260/270

3.27/3.39

350/360

4.40/4.52

24.0/25.5

3.0/3.2

HF26/16

370/380

3.70/3.80

155/175

1.95/2.20

160/180

2.01/2.26

26.0/27.0

3.2/3.4

HF26/18

370/380

3.70/3.80

175/190

2.20/2.39

180/190

2.26/2.39

26.0/27.0

3.3/3.4

HF26/24

370/380

3.70/3.80

230/240

2.89/3.01

240/250

3.01/3.14

26.0/27.0

3.3/3.4

HF26/26

370/380

3.70/3.80

230/240

2.89/3.01

260/270

3.27/3.39

26.0/27.0

3.3/3.4

HF26/30

385/395

3.85/3.95

260/270

3.27/3.39

300/310

3.77/3.89

26.0/27.0

3.3/3.4

HF28/26

385/395

3.85/3.95

250/265

3.14/3.33

260/275

3.27/3.45

28.0/30.0

3.5/3.8

HF28/28

385/395

3.85/3.95

260/270

3.27/3.39

280/290

3.50/3.60

28.0/30.0

3.5/3.8

HF30/26

395/405

3.95/4.05

250/260

3.14/3.33

260/270

3.27/3.39

30.0/31.5

3.8/3.9

HF32/17

410/420

4.10/4.20

160/180

2.01/2.26

165/175

2.07/2.20

32.0/33.0

4.0/4.1

HF32/22

410/420

4.10/4.20

215/225

2.70/2.83

220/230

2.76/2.89

32.0/33.0

4.0/4.1

HF32/25

410/420

4.10/4.20

240/250

3.01/3.14

250/260

3.14/3.27

32.0/33.0

4.0/4.1

 

Извоз на информации

 

ХС - 85.051.900,90
Главни компоненти - Фео: 85%; SrCO3: 5%; CaCO3: 5%; ZnCO3: 3%; Други: 2%.

 

Процесот на производство

 

Процесот на производство на синтерувани феритни магнети (керамика магнети) главно се поделени во влажни притискање анизотропски, сува притискање isotropic, сува притискање анизотропски, разликата меѓу анизотропски и Isotropic магнети е дали направи магнетно поле ориентација во процесот на притискање. Тука, ние би сакале да се воведе процесот на производство на влажни притискање анизотропски магнети како што следува:
Суровина - пред синтерување - Крупни Дробење (Прва Бол-мелење) - оптоварување - второ Бол-мелење (влажно мелење) - Пресинг - синтерување - Grinding - чистење - magnetizing

 

Апликации

 
Феритни магнети се широко се користи во моторите, звучници, играчки, занаети, концентрирајќи машина, постојан магнетни кран глава, магнетни лежишта, магнетни сепаратор, микробранова уред, слушно помагало итн
Magnet supplier

Е-пошта:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
факс: (86)755 26915592
како: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Адреса: Кина Ретка земја магнети со ограничена
Соба број 705-707, Кула еден век Холидеј Плаза,
No.9030 Shennan Rd., Октомври, NanShan округ, Шенжен, Кина. Поштенски Број: 518.053

  print back to top back to last page back to home page chose the window