Produktet Lista


Kinë Prodhuesi MagnetKinë Prodhuesi Magnet
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Shtëpi |  Rreth nesh |  Procesi i prodhimit  |  Aplikime  |  Dyqan |  Lajm  |  Certifikatat  |  FAQ  


 
 
Samarium magnet Cobalt
(SmCo magnet)
 

Samarium magnet Cobalt (SmCo5 & Sm2Co17 Magnets)

Samarium kobalt magnet përkasin magnet rralla tokë. Ai përfshin SmCo5 dhe Sm2Co17, bërë nga samarium, kobalt dhe disa elemente të tjera metalike gjurmë. Me energjinë e tij të shkëlqyer dhe koeficientet e temperaturë të ulët, samarium kobalt magnet mund të punojnë nën temperaturë të lartë 350 ° C. Kur ajo punon në mbi 180 ℃, energjia e tij maksimale (BHmax), coercivity temperatura dhe kimike stabiliteti janë më të mirë se shkrira magnet neodymium.

SmCo magnet kanë shkëlqyer kundër korrozioni dhe anti-rusting, janë të panevojshme për t'u veshur pas prodhimit. Ata janë përdorur gjerësisht në Hapësirë ​​ajrore, mikrovalë, telekomunikacionit, mjekësore, instrumentet, metra, sensorë, etj elektrike

Samarium magnets
Samarium magnets
Samarium magnets
Customized Cobalt samarium
Magnets
SmCo5, Sm2Co17 Magnets
SmCo magnet në Various
Shapes & Sizes
     

Advantage:
1. Coercivity Excellent.
2. Stabiliteti Shkëlqyer Temperatura
3. Anticorrosion shkëlqyer dhe anti-rusting
Dëm:
1. Samarium kobalt magnet është i brishtë
2. Shtrenjtë, Luhatjet Çmimi

 

Studimi i ri i samarium magnet Cobalt

Në vitin 2012, një kompani japoneze ka zhvilluar një motor me koncentrim të lartë SmCo magnet hekuri e cila është krejtësisht e lirë të elementit dysprosium tokë të rralla, por forca magnetike është më e fortë se ngrohjes-rezistente magnet neodymium.

Përqendrimi i lartë hekuri samarium kobalt magnet përdorur një teknologji të veçantë trajtimit të ngrohjes, ajo të bëjë më të fortë se forca magnetike magnet neodymium sintered në temperaturë mbi 100 º C.

Në mënyrë që të rrisë forcën magnetike, shkencëtarët rritur raporti peshë e hekurit nga 15% në 20-25%, dhe të rregullojë temperaturën e shkrirjes, kohë dhe presioni për të arritur gjendjen më të mirë, duke reduktuar faktorët pengesë të tilla si oksid të cilat pengojnë rritjen e i forcës magnetike.
 

Procesi i prodhimit të magnet SmCo

Lëndëve të para (SmCo5 ose Sm2Co17 Materiale) → Mulliri → Melting Pressing → → → Sintering Inspektimi magnetik bluarje → → → Prerje përfunduara.

Ne përdorim gjobën lagur bluarje (uji-ftohje) dhe timon diamanti rëndë për të prodhuar samarium kobalt magnet, kjo procedurë është e nevojshme. Bluarje mbeturinat nuk duhet të jetë plotësisht e thatë, sepse materiali samarium kobalt magnet është e ndezshme, një shkëndijë të vogël ose të prodhimit me energji elektrike statike është e lehtë për të shkaktojë një zjarr.
Magnet supplier

E-mail:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
Faksi: (86)755 26915592
I tillë: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Adresa: Toka Kina rralla Magnet Kufizuar
Dhoma nr 705-707, Kulla Një Festa Century Plaza,
No.9030 Shennan Rd., Tetor, Nanshan Qarkut, Shenzhen të Kinës. Kodi Postar: 518053

  print back to top back to last page back to home page chose the window