Produktet Lista


Kinë Prodhuesi MagnetKinë Prodhuesi Magnet
中文
English
Deutsch
français
日本語
español
italiano
한국의
Türkçe
Nederland
русский
português
ελληνικά
العربية
Indonesia
polski
čeština
ภาษาไทย
magyar
Pilipino
Finnish
Dansk
Ukrainian
Norsk
Afrikaans
svensk
български
shqiptar
Gaeilge
српски
Azeri
eesti
Беларускі
Icelandic
فارسی
héber
Georgian
ગુજરાતી
Haitian
Galego
català
hrvatski
Latinum
Latvijas
Esperanto
Lietuvos
român
Malti
Melayu
македонски
Slovenský
slovenščina
Kiswahili
Cymraeg
Euskal
հայերեն
ייִדיש
हिंदी
বাংলা
Việt

Shtëpi |  Rreth nesh |  Procesi i prodhimit  |  Aplikime  |  Dyqan |  Lajm  |  Certifikatat  |  FAQ  


 
 
magnet shkrira neodymium
(sintered NdFeB magnet)
 

Prona të paluajtshme magnetike karakteristike dhe fizike të magnet neodymium sintered

Magnet shkrira neodymium janë magnete më të fuqishme të përhershëm. Teknikë Sintering mund të rrit më tej pasurinë dhe zbatimin e magnet neodymium, për të përmirësuar pronën e lidh mes pluhurave, dhe përshpejtimin e intensitetin për të bërë magnet vetë pasurinë e mikro strukturë, e cila është një proces që ka nevojë për të ngrohur dhe shtypni pluhur neodymium nën pikë e shkrirjes së pluhur dhe për të mbajtur temperaturën për disa kohë.

Sintering është një proces jashtëzakonisht i rëndësishëm, kështu që të gjithë prodhuesit dhe shumica e studiuesve i kushtoj vëmendje të madhe për të.Dendësia relative e pushtetit neodymium në përgjithësi është 50% në 70%, dhe porosity është 30% në 50%. Magnet shkrira neodymium janë aplikuar gjerësisht në makinat, telefonat celularë, kamera digjitale, bizhuteri, veshje, të gjitha llojet e pajisje hardware, elektrike, lazer, lodra, dhurata, Gjuha, paketimin, artikuj prej lëkure, pajisje mjekësore, dhe industritë e reklamimit.

sintered neodymium magnets
sintered neodymium magnets
Magnet supplier

E-mail:bigmagnet@china-ncc.com
sz.magnet@mailcenter.com.cn
Faksi: (86)755 26915592
I tillë: (86)755 26923096、(86)755 86621665
Adresa: Toka Kina rralla Magnet Kufizuar
Dhoma nr 705-707, Kulla Një Festa Century Plaza,
No.9030 Shennan Rd., Tetor, Nanshan Qarkut, Shenzhen të Kinës. Kodi Postar: 518053

  print back to top back to last page back to home page chose the window